Poslední vzpomínka V

8. srpna 2007 v 16:08 | Petra |  Poslední vzpomínka
"Přibližně před čtyřmi lety jsem šla domu, když u chodníku prudce zabrzdilo auto a z něj jsi vyskočila ty. Řidič vyhodil všechny tvoje věci ven a odjel, doprovázen tvými sprostými nadávkami. Šla jsi kousek proti mně a už z dálky bylo vidět, že jsi trochu opilá. Sedla sis na chodník a seděla. Šla jsem k tobě a sedla si vedle. Vypadala jsi dost naštvaně a zeptala ses: 'Nemáš něco k pití? Potřebuju zapít žal…'. Něco mě nutilo k tomu, vzít tě k sobě. Nemohla jsem tě tam nechat. Táhlo mě to k tobě."při té zmínce se Frank pousmál. Ta myšlenka mu přišla směšná. Myšlenka, že dívka, co srazil, má v sobě jakousi schopnost, která nutí lidi kolem, aby jí pomohli, i když ji neznají ani jediný den. Jane to spatřila, pousmála se a, jakoby nic, pokračovala.: "Vzala jsem tě k sobě do bytu. Cestou jsme nic neříkaly, znaly jsme jen svoje jména, když jsi pustila tašky a běžela jsi k popelnicím. Myslela jsem, že jsi blázen, ale ty ses vrátila, se štěnětem v ruce. Bylo strašně zubožené, vychrtlé a vystrašené. Bylo mi ho strašně líto, a proto jsem nic neříkala, když jsi ho nesla ke mně do bytu. Tys také mlčela. Vlastně jsme komunikovaly beze slov. Pustila jsem vás do bytu. Poděkovala jsi a společně jsme nakrmily štěně.
Vyndala jsem flašku a sklenice a nalila nám. Tys okamžitě spustila: 'Když jsem se nedokázala postarat o ní, tak aspoň ten pes…Bude se jmenovat Nerissa.'. Zeptala jsem se, proč. Vyprávělas, jak jsi odjela z domova. Pohádali jste se s rodiči a ty jsi se zařekla, že jim nikdy neodpustíš. Měla jsi totiž sestru. Nerissu. Byla o dva roky mladší. Nebyly jste si moc podobné, jen v jedné věci ano. Měly jste svou hrdost, která vás vedla a to tě prý přivedlo k nám do města. Když ti bylo 17 a Nerisse 15, začala brát drogy. Snažila jsi se jí pomoct, ale její hrdost a čest jí nedovolovaly ji přijmout. Rodiče neprojevili nijakou snahu. Když to po roce zjistili, akorát tě před ní začali chválit. Dávali jí tě za vzor, který je pro ni to nejlepší. I když jsi nebyla ani šprt, ani nijak hodná holčička, nedělala jsi moc průšvihů. A právě to jí tvoji rodiče neustále předhazovali. Ona tě za to nenáviděla, ale rok to snášela bez odporu. Pak jsi jí jednou viděla na dálnici. Šlapala, aby si vydělala na další dávky. Čekala jsi na ní doma a když přišla, chtěla jsi jí to rozmluvit. Akorát jste se pohádaly.
Druhý den jí našla vaše matka. Mrtvou. Předávkovala se, a v dopise na rozloučenou zmínila i tebe. Prý, když chtějí rodiče skvělou dceru, nepotřebují k tomu někoho, jako je ona. Otec tě začal obviňovat z její smrti. To kvůli tomu jste se pohádali. Už jsi měla po maturitě, a tak jsi se sbalila a odjela na druhou stranu Jersey.
Když jsem tohle slyšela, věděla jsem, že z toho budeš mít nějaké deprese. A měla. V depresích jsi pila, a pila jsi častěji, než bylo zdrávo. Po roce, tvého topení se v chlastu, jsem tě poslala na odvykačku. Strávila jsi tam půl roku a vyléčila se. Dokonce jsi si, po čase, našla práci a byt. Ne proto, že bychom se pohádaly, ale proto, abys, jak jsi sama řekla, mi tam nepřekážela.
Nerissa teď bydlí s tebou a vedete spokojený život. Jen občas tě přepadne smutek, a to, když ti napíšou rodiče."odmlčela se "Možná bys chtěla vědět, jak to máš s klukama. Nouzi o ně nemáš, ale taky je nestřídáš rychle. Jsi poměrně romantická duše, a jak jsi mi sama řekla, potřebuješ lásku. Zrovna jsi se rozešla s Andym, kterého jsi našla ve svém bytě, s jinou holkou. Takhle běsnou jsem tě neviděla od té doby, co Nerissa zakousla tvému sousedovi kočku a tys mu, jako náhradu, musela sehnal úplně tu samou. Trvalo ti to dva měsíce. Jo- Nerissa je dobrman. Málem bych zapomněla. Pracuješ jako recepční ve čtyřhvězdičkovým hotelu a chválej si tě tam. Měla bys tam zavolat, dám ti číslo…a to bude asi všechno."usmála se Jane. Frank se podíval na svou ruku, která měla poněkud jinou barvu, než zbytek jeho těla. Petra mu ji mačkala tak silně, že v ní ztrácel cit. Na chvíli zavládlo rozpačité ticho, ale pak najednou jeho ruku pustila a chytila se za břicho.
"Co je? Co se děje?"ptal se Frank a Jane se zatvářila zmateně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fidorka Fidorka | Web | 8. srpna 2007 v 16:09 | Reagovat

na mojí stránce je soutěž o skvělé ceny, vyhrát může každej, se přihlašte :)

2 Denča Denča | Web | 8. srpna 2007 v 21:36 | Reagovat

supr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama