Poslední vzpomínka XV-end

19. srpna 2007 v 18:33 | Petra |  Poslední vzpomínka
Promiňte za ten časovej skok, ale mně prostě došla inspirace....:D
Stáli tam nekonečně dlouho. V neutuchajícím objetí, plném lásky a náklonnosti. Oba byli šťastní, že jsou spolu a oba doufali, že to ten druhý myslel vážně. Pak se přesunuli do obýváku, kde v objetí usnuli na pohovce. Jen oni dva. Jejich láska a štěstí kolem nich poletovaly jako babí léto a vesele si s nimi hráli.
Říjen. Poslední relativně teplý měsíc, kdy se ještě mohli podívat na chatu. Frank ji kdysi koupil s kamarádem, co se mu už věky neozval. Navrhl Petře, že by si mohli vzít oba dovolenou a vyrazit tam.
"To by bylo užasné!"zazářila a skočila mu kolem krku
"A s tebou to bude ještě lepší."vtiskl jí malý polibek na tvář
"Mohli bys námi jet i Gerard a Jane."nadhodila jen tak Petra
"No to nemohli."odbyl její nápad Frank. Zatvářila se zaraženě.
"Proč?"

"Protože se rozešli."oznámil jí. Posmutněla. Opravdu. Zapomněla na to, že se ti dva rozešli. Jane Gerarda podezřívala z nevěry. Horší bylo, že on se jejímu tvrzení nebránil. Prostě řekl, že je mu to jedno a odešel. To Jane ranilo nejvíc. Také ji znepokojovalo, že po jejich rozchodu se zase objevily útoky na ženy. Znásilnění a napadení. To vylekalo i Petru a ta se nejednu noc budila hrůzou a touhou pomstít se.
"Já vím."kývla nakonec
"Tak kdy vyrazíme?"změnil rychle téma Frank
"Třeba hned!"usmála se na něj Petra. Frank na ní miloval i tu vlastnost, že byla pro každé dobrodružství. Když mu jednou řekla, že by chtěla do Itálie a druhý den zamluvila letenky. On se chtěl podívat na pouť, co nedávno přijela k okraji města, tak vzala klíče od auta a hned vyrazili. Byly to ty nejkrásnější dny, co zažil.
"Tak dobře!"usmál se také, protože věděl, že nemá cenu jí odporovat. Sbalili si věci a vyjeli. Cesta jim trvala asi hodinu. Chata ležela uprostřed lesů a luk, někde daleko za městem.
"To je krása!!"zavolala Petra a rozeběhla se na louku
"Vrať se!!"křičel na ní Frank a utíkal na verandu
"Proč?"smála se
"Protože prší!!!"řekl jí to, co už musela bezpodmínečně vědět. Frank opravdu nechápal, že může běhat jen v tričku a šortkách v lijáku. Jemu osobně byla zima.
"A to vadí?? Pojď sem!"zvala ho k sobě rukama
"Ne! Mrznu!"smál se na ni
"Ale no tak, pojď."rozpřáhla ruce a zaklonila hlavu. Cítila se krásně. Chtělo se jí vznést nahoru a odletět pryč. Byla jako omámená.
"Nejdu."postavil si hlavu Frank
"A jo."teď na něj udělala psí oči. Tomu nemohl odolat. Zbortil všechny vnitřní zábrany a rozeběhl se za ní
"A co teď?"rozhodil rukama, ale místo odpovědi ho přitáhla k sobě a políbila. Nebyl to polibek, jaký si dávají běžně. Nebyl ani takový, jako by se líbali poprvé. Cítili v tom něco víc. Dali do něj všechny svoje city, co k sobě navzájem chovali. Líbali se jakoby to bylo naposled.
"Je mi zima."řekla, když se od sebe odtrhli
"Vážně?"zasmál se Frank a jednu ruku jí omotal kolem pasu, aby se mohli společně odebrat do chaty. Otevřeli dveře a nestačili zírat.
"Kdy že jste to koupili?"zeptala se s pozdviženým obočím Petra
"A-asi před třemi lety?"navrhl Frank
"Ty to nevíš jistě?"
"Ne...Nejspíš tři roky...Jo."vydedukoval Frank a znovu se nevěřícně rozhlížel po vstupní místnosti. Chata měla vlastně jen dvě místnosti. Tu, ve které právě stáli,a koupelnu. V hlavním pokoji byla jedna polorozpadlá sedačka, malý odkládací stolek, se třemi tenoučkými nožkami, čtvrtá se válela na zemi pod ním, malou kuchyňskou linku, posetou tlustou vrstvou prachu a malá postel, vlastně jen rám postele.
"A jak dlouho tu nikdo nebyl?"položila dobrou otázku Petra. Frank chvíli přemýšlel
"Eh...Dva roky a tři sta šedesát čtyři dní."pověděl jí popravdě.
"Jedem domů."oznámila Petra a nemusela to říkat dvakrát. Oba se smíchem přeběhli k autu a vydali se zpět do města.
"Vážně tě mohlo napdnout nejdřív tomu Dannymu zavolat."řekla mezi dveřmi Petra
"Já na něj nemám číslo."objasnil jí situaci Frank a rozesmál se
"A já, kde jste!"ozvalo se z kuchyně
"GERARDE?!?!?"vyjekla Petra
"Ahoj!"usmál se Gerard
"Co-tu-děláš?"cedil skrze zaťaté zuby Frank
"Přišel jsem si pro věci."oznámil mu kamarád
"Tak si je vezmi a vystřel!"okázal mu na dveře Frank. Vážně ho naštvalo, že byl u nich v bytě a ani to nedal vědět. Chtěl být se svojí přítelkyní SÁM a Gerard mu to už poněkolikáte zhatil svou nevítanou přítomností.
"Máš je v autě."řekl klidně Gerard a posadil se na židli. Frank vzteky praštil do zdi a odešel k autu
"A co takhle dát předem vědět, že se zastavíš?"navrhla Gerardovi Petra, když si dělala čaj
"Tak promiň."řekl lhostejným hlasem Gerard a blížil se k ní zezadu
"Co to děláš?"vyděsila se Petra, když jí obtočil ruce kolem pasu, ale než stačila cokoliv podniknout, zatmělo se jí před očima. Najednou se jí v hlavě přehrálo všechno, co se stalo před necelým rokem. Takhle to začalo. Stejný dotyk. Jeho dotyk. To byl on. Poznala to. "TO TY?!?!" otočila se a vyděšeně na něj zírala. Odstrčila ho od sebe.
"Ano...To já..."zasmál se. Zasmál se jako tenkrát a blížil se k ní.
"Ty zatracenej parchante!!"zařvala a popadla nůž, co ležel na lince
"To bys neudělala..."řekl klidně
"Vážně?"zasmála se. Tentokrát je to ona, kdo má navrch
"Jistě...Nemáš dost odvahy. Stejně jako předtím. Tak ses nebránila."
"Ale teď ano!"vrazila mu nůž do břicha. On se jen bezmocně podíval do míst, kde čepel proťala jeho kůži a zalapal po dechu. Petra vytáhla nůž a chvíli si prohlížela jeho krvavé ostří. Neměla dost. Chtěla mu ublížit. Znovu se napřáhla a znovu mu zabořila nástroj do hrudi. Pořád ji to neuspokojovalo, tak bodla ještě, ještě a znovu. Bylo jí jedno, že Gerard už nedýchá, leží na zemi a jeho horká krev jí máčí boty. Bodala dál. Karmínová tekutina jí potřísnila obličej a ruce. Konečně. Takový pocit zadostiučinění a pomsty chtěla pocítit už dávno. Naplnila jí radost. Radost z toho, že vidí, jak bezvládně leží a jeho prázdné oči zírají do stropu. Smála se. Smála se a drásala bezmocné tělo nožem. Vyhrála. On už nikomu neublíží. Nikdy.
"PETRO!!!"ozvalo se ode dveří. Stál tam Frank a tašku, co měl v ruce vylekaně pustil na zem. Nechápal. Nevěděl, proč jeho milovaná stojí nad mrtvolou jeho kamaráda, celá od krve a v ruce drží nůž. Couval zpátky do předsíně, jakoby myslel, že když vejde do kuchyně znovu, hrozivá scéna zmizí a nahradí ji jiná. Jakákoliv. Zavřel oči a zatřásl hlavo. To je jen sen. Jen hrozný sen. Není to pravda. NESMÍ to být pravda. Říkal si v duchu a znovu vešel do kuchyně. Změnilo se jen to, že nůž ležel na podlaze vedle těla a Petra stála proti Frankovi. Ve tváři nečitelný výraz. Neplakala. Nesmála se. Nic. Vztáhla k němu ruku, ale Frank ucukl. Bál se.
"Miluju tě...Promiň."zašeptala a obešla ho. Šla k telefonu.
"A soud shledává obžalovanou vinou ve všech bodech obžaloby. Odsuzuje ji k pětadvaceti letům vězení."řekl soudce, klepl kladívkem a soud se rozešel. Frank sledoval, jak policie Petru odvádí postranním východem ze síně.
"Miluju tě!"zavolal na ni. Otočila se na něj a ústy naznačila to samé.
Frank opouští hlavní bránu věznice. Se sklopenou hlavou a slzami máčejícími jëho tričko. Šel za ní na návštěvu, ale tam mu oznámili to, co nechtěl slyšet. Už ji nikdy neuvidí. zastřelila se bachařovou zbraní hned po převozu do vězení. Frank zavřel oči a viděl ji. Viděl ji před sebou, jak stojí uprostřed louky, dešťové jí máčí vlasy. Viděl, jak se směje a volá ho k sobě. Viděl její tvář zblízka a pak ten polibek. Polibek, kde vyjádřili všechno, co k sobě cítili. Lásku, náklonnost, něhu, důvěru. Byl to poslední polibek, který si dali. Poslední chvíle, co spolu strávili. Tohle bylo to, co si pamatoval. Víc už si nevzpomínal-nebo si vzpomenout nechtěl. Tohle bylo v pořádku. Tohle byla jeho poslední vzpomínka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cecily Cecily | E-mail | Web | 19. srpna 2007 v 18:42 | Reagovat

Ou nevim jestli se mam smát nebo brečet

chudáček gerard :D

2 Adéla Adéla | Web | 19. srpna 2007 v 20:06 | Reagovat

No Chudák se o něm říct nedá spíš chudák Frank přišel o kamaráda a taky o svojí holku...ale jinak upa super příběh!!

3 Lairen Lairen | 19. srpna 2007 v 22:22 | Reagovat

Prepáč, ale toto je jedna z najväčších blbostí, aké som kedy čítala.

Naozaj si myslíš, že je tak ľahké niekomu vraziť nôž do brucha? Vieš, že je to dosť zložité a namáhavé? Okrem toho, to, čo držala, bol kuchynský nožík. Tupý kuchynský nožík. Nemyslím, že Gerard by len tak stál a nebránil sa. Len tak si nechal bodať nôž do hrude? Žeby sa jej ho nepokúšal vyraziť?

A to nerátam, že absolútne nevieš, ako sa chovajú znasilnené ženy. Je to doslova urážka. Odflákla si to. To, že napíšeš, že mala pár záchvatov, nezachráni to, že je to dlhodobejšia záležitosť a ešte menej predpokladám, žeby (napriek strate pamäti) prechovávala takú dôveru k cudziemu chlapovi, nebodaj s ním robila dačo viac.

A mimochodom, pamäť sa jej vrátila, alebo nie? Lebo to si odignorovala.

A vôbec, spoznala Gerarda po jednom dotyku. Chceš naozaj tvrdiť, že keď s ním boa predtým, nemala ani podozrenie?

Ak bol taký hrozný, naozaj by sa tak neprejavoval, nikto by si to o ňom nemyslel? Nebol by podozrivý?

Bože môj...

Môžem rátať ďalej...

Frankove pocity sú takisto odveci.

A, prosím ťa, ona zabila násilníka! Bola to predsa OBRANA! Bola sním sama a on jej chcel ublížiť! Bodka! Nikdy by jej nedali taký trest!

A nehovor, žeby mu to nevedeli dokázať. Existuje také niečo DNA, ktoré získajú od obetí a následne porovnávajú...

Je to nepremyslené a priam hrozné...

4 Cecily Cecily | E-mail | Web | 19. srpna 2007 v 22:38 | Reagovat

Lairen: NECHCI tady vyvolávat diskuzi ani ti brát tvůj názor. Je dobře, že o té povídce přemýšlíš a vidíš tam ty chyby. Ale já osobně jsem četla SPOUSTU povídek, které byly DALEKO horší než tahle. Podle mě jsou tady některý věty úžasný, a ta povídka možná není naprosté veledílo, ale rozhodně není jedna z nejhorších, jak říkáš ty. Dobře, je to tvůj názor. Ale dovol mi vytknout něco tobě. Já na sebe nechávám mail i odkaz na blog, a tohle, co jsi napsala ty, je jenom anonymní komentář. A když už píšeš recenzi na něco, pamatuj si, že prvně se chválí, co autor udělal dobře.

Já taky nejsem mistr ve psaní, a vážím si kritiky, ale pokud nečtu povídku, která je vyloženě příšerná, pak nevidím důvod,  proč být takhle ...já nevím... agresivní.

5 Lairen Lairen | E-mail | 19. srpna 2007 v 23:35 | Reagovat

Nepovedala som, že je jedna z najhorších, ale že je to jedna z najväčších blbostí. Čiže ide hlavne o príbeh, nie o štylistiku.

Áno, bola som agresívna. Ale, bohužiaľ, je to kritika. A myslím, že tejto slečne asi chýba. Pozerala som si komentáre predtým, a keď to vidím, je mi do plaču.

Autorovi nikdy nepomáha, keď sa mu nepíše kritika a komentáre typu: "Je to mooooc úžasne, kedy bude pokračovanie?", sú možno dobré pre autorovo ego, ale nie pre jeho písanie.

Zabudla som ešte jednu vec.

Priama reč.

Prosím autorku, nech sa naučí jej pravidlá, keď niečo potrebuje uverejňovať na internete.

Och, áno, i ja som čítala VEĽA poviedok od VEĽA autorov. Videla som ďaleko horšie veci. Dokonca i na tomto blogu (odkaz na zverejnené "Dream", kde je príbeh ešte nemožnejší a kde autorka takisto potrebuje lekciu pravidiel priamej reči).

Prosím ťa o objektívnosť aspoň tu. Dream je menej než priemerné dielo a je hlúpe tvrdiť (ako ty v komentároch - neber to ako osobný útok, len ako pripomienku), že nie.

Ak si to myslela vážne, potom, je mi ľúto, ale nevieš rozoznať naozaj kvalitnú poviedku od toho, keď sa človek doma nudí a tak si napíše príbeh o tom "krásnom chalanovi z plagátu".

A potom je na mieste, že príde niekto, kto sa na to pozrie triezvo.

Mail ani blog som neuviedla.

Mail tam už máš, blog nemám.

Skôr, než sa na mňa všetky vrhnete a poviete mi,  že nech skúsim niečo napísať ja a potom do niečoho kecať, oznamujem, že som písala ( - venovala som sa inému druhu fanfikcie).

A píšem (nie na blogu).

Nikdy som si nemyslela, že som nejaký spisovateľ a nikdy si to ani myslieť nebudem.

Ale prv, než som niečo hodila na internet, poriadne som sa zamyslela (a vedela pravidlá priamej reči - dôležité!).

Nebudem vás nútiť, že mi máte veriť. Ani ja by som si neverila, keby som  videla, ako mi niekto napadol autorku obľúbeného blogu.

Autorka sama žiadal komentáre a ja som sa vyjadrila.

Môžete si myslieť, že som len anonymná klamárka.

Pokiaľ ide o to, že by som mala vyzdvihnúť klady tejto poviedky - máš pravdu.

Ale ja som nenašla nič, čo by ma zaujalo.

Nech ale nie som taká sviňa na autorku, štylistika nie je zlá.

Lenže to nestačí na to, aby bola poviedka naozaj dobrá. Je to len jeden z prvkov.

6 Cecily Cecily | E-mail | Web | 20. srpna 2007 v 0:52 | Reagovat

Lairen: Okay, co se týče toho prvního, to byla moje chyba - špatně jsem to pochopila.

Je pravda, že pravopis je důležitý, ale promiň - možná jsem slepá - zrovna v přímé řeči chybu nevidím. Pokud myslíš uvozovky nahoře na začátku věty, pak je to chyba omezených možností blogu.cz.

A nikdy jsem netvrdila, že komentovat povídky může jen ten, kdo sám píše.

Já myslím, že v komentářích jsem objektivní dost, jen se snažím být mírnější. Protože sama vím, že moje povídky za moc nestojí. Ale taky vím, že je hodně horších.

A to, že než něco zveřejním, si to mám rozmyslet, je pravda.  Já svoje povídky zveřejňuju proto, že vím, že nejsou zas tak hrozné, a někomu by mohly mít co říct.

A jsem ráda, že se tu našel někdo, kdo taky umí kritizovat. Byla bych moc ráda, kdybys poctila návštěvou i můj blog a věnovala čas k přečtení některých mých povídek. Je pravda, že kritika mi dost chybí, a potom nevím, co mám nebo nemám špatně  a jak se zlepšit.

7 Lairen Lairen | E-mail | 20. srpna 2007 v 4:02 | Reagovat

Ukážem chyby v priamej reči:

"A s tebou to bude ještě lepší."vtiskl jí malý polibek na tvář

"Mohli bys námi jet i Gerard a Jane."nadhodila jen tak Petra

"No to nemohli."odbyl její nápad Frank. Zatvářila se zaraženě.

Toto je zle.

Priama reč sa končí výkričníkom, otáznikom alebo čiarkou, ale uvádzacia veta sa začína malým písmenom.

Ak by končila bodkou, nemohla by uvádzacia veta začínať malým písmenom.

Priama reč, ak má uvádzaciu vetu, nikdy nekončí bodkou.

Takto:

"A s tebou to bude ještě lepší,"vtiskl jí malý polibek na tvář

"Mohli bys námi jet i Gerard a Jane,"nadhodila jen tak Petra

"No to nemohli,"odbyl její nápad Frank. Zatvářila se zaraženě.

Jediný prípad, keby mohla končiť bodkou je tento.

"A s tebou to bude ještě lepší."

Vtiskl jí malý polibek na tvář.

Čiže by sa uvádzacia veta stala samostatnou vetou. Len vtedy by mohla priama reč končiť bodkou. Ďalšia veta ale začína veľkým písmenom.

Mimochodom, za úvodzovkami, čiže interpunkčnými znamienkami, sa tiež píše medzera.

Cecily: Na tvoj blog rada pozriem. Nie je veľa ľudí, čo by žiadali kritiku. (Samozrejme, nemusí to byť len kritika.)

8 Mrkev Mrkev | Web | 20. srpna 2007 v 11:14 | Reagovat

Lairen:Hele a já mám dotaz.A víš jak je těžký  vymejšlet a přepisovat povídky????A myslíš že ty lidi maj čas kontrolovat pravopisný chyby???A ty si nějaká zaujatá?Prosim tě a víš jak se asi  cejtí holka kterou někdo znásilnil,miluje někoho a na konce zjistí že její lásky kamarád jí znásilnil?Víš jak jí asi tak je???já si teda myslim že kdybych to byla já a tohle by se mi stalo tak bych ho rozpíchala jako cedník!

9 Petra-autor Petra-autor | 20. srpna 2007 v 11:29 | Reagovat

Larien(nebo jak se to jmenuješ):Přiznám se, tvoje komentáře jsem celé nečetla, ale to je fuk. Stačilo mi to, co jsem viděla. Tvé kritiky si samsebou cením, ale nemyslíš, že tohle jsi trochu přehnala?Jsou stovky povídek, destíky autorů a tisíce chyb. To takle chodíš od jedné ke druhé a tohle jim tam vypisuješ? K tomu prvnímu komentáři:Chceš vidět sbírku kuchyňských nožů, co máme doma?Vůbec tam nemusel ležet 'malý tupý kuchyňský nožíkˇjak ty popisuješ. Mohlo tam ležet cokoliv. A k těm uvozovkám:Aspoň je píšu....toť še, kdybych měla vyjásřit, co si myslím o tvé osobě a vycenzurovat to, byla by tu jen změť hvěždiček, zájmen a spojek....

10 Adéla Adéla | Web | 20. srpna 2007 v 11:51 | Reagovat

For Petra:: no víš jí to ani nedojde...XD...Ona nemá co dělat tak to kritizuje a navíc chtěla bych vidět příběh co psala ona protože žádnej příběh neni bez chyby uplně dokonalej!!

11 Adéla Adéla | Web | 20. srpna 2007 v 11:56 | Reagovat

For Lairen::A navíc ty si taky určitě někdy udělala chybu dobře udělej si blog pak nepiš 15 dílnej příběh a schválně kolik gtam bude chyb možná i víc než tady ty chytrolíne...Hele moji rodiče jsou oba učitelé a taky všechno hned nekritizují máma učí na prvnim s´tupni a táta ten je dějepisář a výtvarkář a ví toho o pravopisu češtiny určitě mnohem víc než ty tak tady na autory tohohle příběhu nemachruj jj???

12 Adéla Adéla | Web | 20. srpna 2007 v 11:57 | Reagovat

no sice taky píšu s chybama ale aspon tolik nekritizuju druhý protože vim jaký to je psát ve spěchu!!!

13 Mrkev Mrkev | E-mail | Web | 20. srpna 2007 v 12:04 | Reagovat

já se ještě vyjádřim k tomu Lairen(nebo jak to je) 1. kmentáři.

Ehm.....víš,ala nemyslíš že to byla dost brutální sebeobrana????stačila ho bodnout 2x a zž bylo po něm,ale ona pokračovala a kuchala ho.Proto takovej trest.a za tuhle vraždu by myslim někdo klidně dal doživotí.A jestli si četla díly před tim,což pochybuju,tak by si věděla že v televizních zprávách byl portrét pachatele a Jane řekla že o vypadá jako Gee....takže ona si to klidně mohla myslet už předtim.A Gerard jí to eště potvrdil!A tak mii teda posli nějakou tvojí povídku!!!Autorka se taky obtěžovala to přepsat a proto je tam několik chyb chápeš?!stečí když mi jí pošleš na Mail.sem zvědavá jestli jí po tobě vůbec přečtu......se tešim

14 Dee Dee | 20. srpna 2007 v 13:39 | Reagovat

smieeeeeeeeech .........ale inač popravde som bola trochu sklamaná tým debilným koncom....akože čo máš proti happyendom? A naozaj sa mi to zdalo trochu......dosť nereálne......ale predošlé diely boli normálne, tak nechápem prečo si to tak rýchlo ukončila...proste sa mi zdalo akokeby si sa na to vys*ala alebo tak podobne.......to je jedno..........no nič............

15 Petra-autor Petra-autor | 20. srpna 2007 v 14:12 | Reagovat

nic nemám proti happyendům ale proste sem si tohle tak vymyslela a napsala....

16 Adéla Adéla | Web | 20. srpna 2007 v 15:31 | Reagovat

For Dee:: Hele každej nemá fantazii jako ty každej vymejšlí trochu jiný konce já bych to taky udělala tróchu jinak ale kdyby byli všichni lidi stejní tak by byla na světě nuda ne??

17 Lairen Lairen | E-mail | 20. srpna 2007 v 17:08 | Reagovat

Človek celý deň nie je na počítači a hneď má čo robiť.

Takže, idem...

Mrkev: Viem veľmi dobre, ako je to ťažké. Je to jasné? Ja mám pocit, že si si ten komentár asi neprečítala.

- Prosim tě a víš jak se asi cejtí holka kterou někdo znásilnil,miluje někoho a na konce zjistí že její lásky kamarád jí znásilnil?Víš jak jí asi tak je???já si teda myslim že kdybych to byla já a tohle by se mi stalo tak bych ho rozpíchala jako cedník!

A práve to som autorke vytkla, keď si si nevšimla. Narážala som na to, ako urobila z tej postavy bezcharakternú osobu bez ľudských citov.

Petra: Lairen je normálne meno, na internete ho má veľa ľudí. Nazýva sa to aj originalita, keď si autor vymyslí pseudonym.

Ehm, nečítala si si celé komentáre? To si myslela vážne? Nerozumiem, len preto, že som ti nešla písať básničky o tom, aká je "tá story" úžasná, neobťažuješ sa prečítať môj komentár?

Moja drahá, tamto sa dostaneš leda tak do prdele.

Nerozumiem tomu, prečo mi hovoríš, že píšeš úvodzovky. Ja ich totiž vidím. A vidím i to, že tvoja priama reč je hrozná. Nechápem, prečo si až tak urazená, keď si niečo takéto vypustila. Je hanba, že si to napísala, ale neobťažovala si sa to opraviť.

Adéla: Nie, žiadny príbeh nie je bez chyb. Lenže ja som tam chyby (veľa chýb) mala, mrzeli ma a tak som to vyriešila. Zohnala som si Betaread. Ľudia, ktorí sa ti pozrú na poviedku, opravia chyby, prípadne upozornia na nezmyselné vety a nepravdepodobný dej. Na internete o nich určite niečo nájdeš. Vyskytujú sa hlavne v HPFF.

Inak neviem, kde som spomínala chyby.

Som Slovenka (ak ste si nevšimli) a českú gramatiku neovládam. Upozornila som na chyby v priamej reči (už ma to nebaví opakovať, tak to proste pochopte), ktoré by neurobil ani tretiak.

Adéla: Tvoj komentár ma len pobavil Je mi úplne jedno, čo sú tvoji rodičia. K poviedke sa môže vyjadriť každý.

Píšeš , aj keď nemáš čas, lebo musíš?  Tak to ťa ľutujem a tvojich čitateľov ešte viac. Písanie takéhoto typu je na nič. Je jedno, že máš dvesto kapitol, ak každá jedna je na nič.

Mrkev: Myslím, že človek s prezývkou "Mrkev" je na tom dosť zle, tak prosím, odpusť si trápne reči.

Uvedom si, že mala trauma a pri súde by to vzali do úvahy. Podľa autorkinho popisu som pochopila, že je asi mierne narušená po tom, čo sa jej stalo, takže by ju nikdy nemohli takto odsúdiť, skôr poslať na liečenie.

Krista, no a, že to prepisovala? Dokázali to aj ľudia pred ňou.

A áno, prečítala som si všetky diely.

A síce Jane vyhlásila, že sa tá kresba podobá na Gerarda, ale všetci s smiali. Nech to teda vysvetlí autorka nabudúce lepšie.

Chceš niečo poslať? Ok, ale ja ti neručím za to, že ťa to bude baviť. Píšem niečo absolútne odlišné a nepotrebujem, aby si ma zosmiešňovala len preto, že to nie je tvoj štýl.

Ale kľudne mi ver, že chyby tam nebudú.

Dee: Hej, autorka sa na to vysrala, lebo ju to už nebavilo...

Bože, ľudia, bola to kritika na dielo!

A nie, nechodím na internete a nekritizujem. Ale keď mám čo povedať, poviem to!

A áno, v poviedkach chyby bývajú a ja ich tam takisto milión. Ale zabezpečím si, aby tam, keď ju idem zverejňovať neboli.

A inak sa ani nečudujem, že keď sem niekto príde, nezverejní ani adresu blogu ani mail. Dostať nenávistné komentáre len preto, že sa niekto k niečomu vyjadril je nepríjemné.

18 Anaj Anaj | Web | 29. srpna 2007 v 22:11 | Reagovat

Okej, k hadke sa vyjadrovat nemienim. Asi by som umrela nudou, keby som si to vsetko mala precitat :P

Poviedka sa mne osobne zda byt velmi dobra. Dobry napad. :))) Aj ked koniec...vzhladom na to, ze Gerard znasilnoval a napadal zeny po celom okoli, tak Petra konala v sebaobrane. za co by nemala dostat ziaden, alebo len najnizsi trest... Ale inak, skvele. A este jedna vec, ako je mozne, ze jej ta jazva tak rychlo zmizla? to som nepochopila.. ale fakt pekny pribeh. zhltla som ho cely :D

19 Matty Matty | 20. dubna 2008 v 19:32 | Reagovat

Ouch krása...jo sice je ten konec,,letem swětem" xD Ale jinaq je to sjůpa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama