I'll always love you 1

3. září 2007 v 19:30 | Cecily |  I'll always love you
Věnované Pip.
Gerard ležel v nemocnici a četl noviny. Nudil se. Nikdo u něj nebyl, všichni měli práci. Do místnosti vešel doktor.
"Tak co, jak se dnes máte?"
Gerard kývl na pozdrav a ústy naznačil: Skvěle. Po té nehodě ztratil hlas. Naštěstí jen dočasně. Za dva týdny by měl být v pořádku, ale do té doby musel pobýt v nemocnici. Operace proběhla úspěšně a Gerard se léčil skvěle. Alespoň to tvrdili lékaři. Měl vztek, že se poprvé po dlouhé době rozhodl projet autobusem, a hned to muselo skončit takhle. Ale to jsem na tom ještě dobře, pomyslel si smutně. Jak se totiž později dozvěděl, při té nehodě autobusu jedna žena málem zemřela. Doktor, který ho operoval, za ním často chodil. Byl to sympatický muž. Jakoby se k něčemu rozhodl, po tom, co zkontroloval zápisy, se otočil k Gerardovi: "Poslyšte, nejste náhodou zpěvák My Chemical Romance?" Gerard přikývl.

"Moje dcera vás miluje. Víte… vlastně jste jí zachránili život." Náhle zesmutněl, a když se na něj Gerard tázavě zadíval, pokračoval: "Moje žena zemřela na rakovinu. Je to strašné, když jste lékař a nemůžete… však víte… pomoct vlastní ženě. A moje dcera se pokusila spáchat sebevraždu. Spolykala prášky na spaní, ale naštěstí jsem přišel včas. Potom chodila na terapii. Ale tvrdí, že nejvíc jí pomohla vaše hudba. Ona nemá moc kamarádů, víte."
Gerard se na chvíli zamyslel. Opravdu zachránili život člověku? Natáhl se pro zápisník a tužku a něco začal čmárat. Doktor si to přečetl a zatvářil se nadmíru překvapeně. Na lístku totiž stálo: Přál bych si, aby za mnou vaše dcera přišla.
"Ale… to přece…"
Gerard zavrtěl hlavou, aby zastavil jeho námitky. Chtěl bych jí poznat, napsal. Jestli bude chtít, dodal.
"Tak já se jí zeptám…a mockrát děkuju."
Doktor lehce zrudl a usmívajíc se odešel.
Gerard přemýšlel, proč vlastně k sobě pozval cizího člověka. Aby se odvděčil jejímu otci za zachráněný život? Nebo ho zaujal její osud? Každopádně věděl, že ji chce poznat. Hlavu měl plnou myšlenek na ní, než konečně usnul.
Ráno se probudil a do očí ho uhodila bílá barva nemocničních zdí. Posadil se, ale vstávat se mu nechtělo. Unaveně zazíval, když do pokoje vešel doktor.
"Dobré ráno," pozdravil a Gerard zas jen kývl. "Ehm… říkal jsem své dceři váš návrh. Jestli vám to nevadí, přijde dnes." Gerard se usmál a načmáral: Budu se těšit.
Lékař znovu poděkoval a šel se věnovat dalším pacientům.
Celý den proběhl nudně, jen jednou se za Gerardem přišel podívat Mikey. Přinesl mu tajné zásoby jídla. Gerard ho uprosil, protože ty "nemocniční blivajzy" se opravdu jíst nedaly.
"Děkuju ti, bráško, jsi moje záchrana," načmáral Gee a zazubil se na něj, když mu před očima zamával Mikey pytlíkem jídla a široce se usmál. Dřív než to Gerard stačil schovat do zásuvky, objevila se v pokoji sestra. S pohledem ala toreador se vrhla na Gerarda a všechno jídlo skončilo v koši. Gerard si zklamaně povzdechl. "Tak nic, bráško," rozesmál se Mikey, ale Gerard ho sjel takovým pohledem, že se Mikey radši rychle vytratil.
Gerard vztekle popadl noviny a začal číst. Kdyby mu aspoň Frank přinesl porno časák, ale vsadil se, že ta baba by ho vyhodila taky. Jediná výhoda byla, že měl pokoj sám pro sebe. Vzal tužku a papír a začal kreslit. Vznikla z toho dívka. Měla dlouhé černé vlasy, které jí vlály ve větru a zakrývaly polovinu jejího obličeje. Byl to povedený portrét.
Odpoledne proběhlo stejně nudně. Jen si ho zpestřoval tajnými toulkami po jeho pokoji i nemocničních chodbách. Od jednoho pacienta, se kterým se dal do řeči (i když sám psal), se mu dokonce podařilo vyžebrat čokoládovou tyčinku.
Navečer seděl v posteli, když se dveře otevřely a vstoupil doktor. V závěsu za ním šla dívka, jak si domyslel, jeho dcera. Ale téměř ho to šokovalo. Byla mnohem starší, než čekal. Odhadoval jí tak na 23. Měla dlouhé husté vlasy rezavé barvy a zelené oči. Výškou byla přibližně rovná Gerardovi. Na sobě měla obyčejné tmavomodré tričko a černé kalhoty. Dívala se na Gerarda trochu nervózně a když se usmál, váhavě mu to oplatila.
"Takže, tohle je moje dcera Lacey. No, nechám vás tu." Vycouval z místnosti a zavřel za sebou. Gerard jí podal ruku a ona ji přijala.
"No… tak já jsem Lacey. Ale to už vlastně víš." Nebyla moc hovorná, ale její hlas měl zajímavou barvu.
Gerard jí naznačil, aby si sedla, a chopil se tužky a papíru. Když dopsal, podal jí papír a ona četla: Bohužel teď nemůžu mluvit, za to se omlouvám. Tvůj otec mě operoval. Vyprávěl mi o tobě.
"Aha… vím, co vyprávěl."
Říkal, že tě má rád.
"Já vím," usmála se smutně.
Vyprávěl taky, jak ti naše hudba pomohla. To potěší. Chtěl jsem se s Tebou seznámit.
"Je to pro mě čest," zamumlala.
Chceš autogram?
Dívka se začervenala. "Mohla bych tě poprosit… objal bys mě?"
Gerard se zatvářil překvapeně, pak se usmál a vyhověl jejímu přání. V tom objetí jako by cítil, co to pro ni znamená. Odtáhla se.
"Děkuju. Tohle si budu pamatovat víc než kousek papíru." To na něj zapůsobilo.
Pak jí pohled padl na nakreslenou dívku.
Vezmi si jí, napsal Gerard.
"Vážně můžu? Děkuju." Prohlížela si kresbu. "Je moc smutná." Znovu ho překvapila. Usmála se na něj. "Taky kreslím," řekla. "Studuju výtvarnou školu."
Vážně? Přinesla bys mi něco ukázat?
Začervenala se. "Moc ráda, ale není to moc dobré."
To nevadí. Každý obraz má duši.
Usmála se. "Připomínáš mi našeho učitele."
To jsem neměl v úmyslu. Hraješ na nějaký hudební nástroj?
"Na kytaru a trochu na klavír."
Máš sourozence?
"Ne… jsem jedináček."
Ještě přijď. A nezapomeň na svoje díla.
"Přijdu zítra." Vstala, v ruce jeho kresbu. Podali si ruce na rozloučenou. Gerard se za ní díval, dokud nezavřela dveře. Neotočila se.
Posadil se na postel a přemýšlel o ní. Zapůsobila na něj. Nějak jí věřil. Věděl, že není z těch, co teď jásají radostí, že mluvily s tím nejúžasnějším zpěvákem na světě. Usnul s pocitem, že se nemůže dočkat dalšího dne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adéla adéla | 4. září 2007 v 12:05 | Reagovat

honem pokráčko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 Anaj Anaj | Web | 4. září 2007 v 16:59 | Reagovat

uz davno som necitala nic ciste hetero :D ale toto sa mi paaaci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama