Listen

21. září 2007 v 10:24 | Petra |  Songfics
Žánr: songfic
Postavy: Frank/Gerard
Přístupnost: všichni
Poznámka: Frank vypráví Gerardovi
A taky. Tohle bych chtěla věnovat Cecily. Chtěla bych tím poděkovat za to, že se mnou ztrácí čas a píše s mnou povídky. Taky je to dík, za to, že mi napsla. Za takhle krátkou dobu, kterou se 'známe', mi nikdo ještě nepřirostl k srdci tolik, jako ty. Dokážeš vyslechnout a odpovědět na všechno, co ti napíšu a nejlepší na tom, že se to skoro vždycky zvrhne v rozhovor, ze kterého se válím po podlaze, i když jsem začala tím, že jsou moji spolužáci hrozné...KreatúryXD. Je toho spousta, co o mně nevíš, a já nevím o tobě, ale i přesto...Děkuju mockrát.

Listen to the song here in my heart
A melody I've start
But can't complete
Doteď jsem tě poslouchal. Ale teď, konečně, poslechnu své srdce. Vím, že už dlouho volá o pomoc, ale teprve teď jsem ho uslyšel. A půjdu za tím hlasem, který mi určí ten správný...Směr.
Listen to the sound from deep within
It's only beginnig
To find release
Víš, že je to správné. Víš, že nemůžu dál. Víš, že to jinak nejde. Kde je ta láska, kterou jsi mi dával? A kde je ta láska, kterou jsem ti opětoval? Kde jsou ty časy, kdy jsme byli opravdu šťastní? Trvalo dlouho, než jsem se probudil z toho nekonečného spánku, plného falešných snů a nadějí, že se to ještě spraví. Nespravilo se to. Ani nevím, proč jsem s Tebou zůstával tak dlouho...Soucit? Lítost? Bylo mi líto těch ztracených let, možností a snů? Nebo mi bylo Tebe? Kdybych odešel dřív...Kdo ví? Čas už nevrátím, ale můžu si lehce načrtnout obrysy budoucnosti, vztyčit si alespoň malé body, kterých dosáhnu. Dám si pravou naději.
Oh, the time has come
For my dreams to be heard
They will not be pushed aside
And turned into your own
All cause you won't
Listen…
Věř, že to bylo těžké rozhodnutí. Nejtěžší v mém životě. Přeci jsme toho spolu tolik zažili. Naštěstí...Vzpomínky mi zůstanou. Nikdo mi nevezme ty poklady, co jsem nashromáždil během našeho vztahu. Nikdy. Věříš mi?
Listen, I'm alone at a crossroads
I'm not at home in my own home
And I tried and tried
To say what's on my mind
You should have known
Věřil jsi mi celou tu dobu? Věřil jsi, že to bude v pořádku, tak, jak jsi mi sliboval, když jsem to chtěl skončit? Doufal jsi, stejně jako já, že víra nám pomůže všechno urovnat? Dával jsi mi chabé naděje na obrat. A já Ti věřil. Šel jsem za tvým hlasem, který mi našeptával, že konec by byl chyba, který mě postupně vedl na scestí.
Oh, now I'm done believin' you
You don't know what I'm feelin'
I'm more than what you made of me
I followed the voice you gave to me
But now I gotta find my own…
Jenže...I konec má začátek. I klubko našeho vztahu má začátek konce. A víš, kde? Hned na začátku. Přesně. Nemělo to žádnou budoucnost. Bohužel, uvědomil jsem si to pozdě. To už se naše klubíčko odmotávalo a pevně nás svazovalo dohromady. Nemohl jsem ho vprostředku přetrhnout a odejít. Raději jsem počkal. Přečkal jsem noci nekonečného trápení, dny pokusů zauzlovat tu nit, která postupně slábla a povolila. Nechala nás...Samotné.
You should have listened
There is someone here inside
Someone I'd thought had died
So long ago
Ano. Byli jsme spolu, ale přitom každý sám. Jen jsme se topili v ledové vodě a čekali, až nás ten druhý vytáhne. Až nás zahřeje a pomůže nám. Nevěděli jsme jak dál, neměli jsme síly, abychom se chytli břehu a dostali se ven. Neměli jsme...Touhu žít. Jenže ve mně se někdo probudil. Někdo, kdo měl být už dávno mrtvý. Někdo, kdo měl umřít společně s naší láskou. Byl sice slabý, ale dokázal mě vytáhnout ven. Dokázal mě zahřát a dát mi sílu k tomuto rozhodnutí. Dokázal mi hlasitě říct, co už jsem chtěl dávno slyšet, dokázal mě vést.
Oh, I'm screaming out and my dreams to be
Heard
They will not be pushed aside on words
Into your arms
All cause you won't
Listen…
Kolik měsíců jsem ti naznačoval, že bychom si měli promluvit a všechno si vyjasnit. Kolik týdnů jsem strávil přemýšlením, jak to ukončit, jenže jsem to nemohl udělat. Kolik dní jsem se trápil nad tím, že přehlížením tvých románků a podvodů ubližuju nám oběma. Kolik hodin jsem strávil zíráním do stropu a dumáním nad tím, proč jsi to neukončil ty.
Listen, I'm alone at a crossroads
I'm not at home in my own home
And I tried and tried
To say what's on my mind
You should have known
Oh, now I'm done believin' you
Bylo mi strašně. Cítil jsem se prázdný. Prázdný jako láhev od whiskey, kterou jsem každé ráno nacházel na kuchyňském stole. Byl jsem vyprahlý jako nedopalky cigaret v popelníku, ale nedokázal jsem se sebrat. Já pořád věřil! Já doufal, že vyslyšíš moje prosby a necháš mě jít. Myslel jsem, že to vidíš! Myslel jsem vidíš, jak čekám, že to pochopíš...Ne. Byl jsi slepý. Slepý, nebo zaslepený.
You don't know what I'm feelin'
I'm more than what you made of me
I followed the voice you gave to me
But now I gotta find my own…
I don't know where I belong
But I'll be movin' on
Teď ale otevři oči! Otevři je a podívej se mi do tváře. A pak se zaposlouchej. Slyšíš? To je moje srdce! Moje srdce, které kdysi patřilo tobě a teď se bije o to, aby zůstalo alespoň mně. Slyšíš, jak křičí? Jak prosí? Je to už dlouho, co se takhle snaží dostat z okovů našeho upadajícího vztahu. Vlastně už z toho, co z něj zbylo. Už to slyšíš? Já konečně taky. Naštěstí, zaslechl jsem ho dřív než ty. Pořádně jsem ho vyslechl a pochopil, co chce. Chce volnost. Chce jít svou cestou. A já chci jít za ním.
If you don't…
If you won't
Listen…
To the song here in my heart
A melody I've start
But I will complete
Že nemůžu odejít? Ale ano, můžu. Mohl jsem už dávno, jenže tys mi to nedovolil. Pořád si mi šeptal a já tě pořád poslouchal. Jenom tebe. Tvůj šepot byl tak hlasitý, že jsem neslyšel sám sebe. A to byla ta chyba. Neřval jsem dost hlasitě. Kdybych to dělal, slyšel by jsi to i ty a možná bychom se ještě zachránili. A ty jsi jen šeptal a neposlouchal. Také jsi se neslyšel, protože vím, že bys mluvil jinak, kdybys věděl, co říká tvé srdce.
Oh, now I'm done believin' you
You don't know what I'm feelin'
I'm more than what you made of me
I followed the voice
You think you gave to me
But now I gotta find my own…
Tak poslouchej, co ti říká a udělej to. Jako já. Někde určitě někdo čeká, aby ti mohl podat pomocnou ruku a vytáhnout tě ven z téhle propasti bláhových snů.
Poslouchej a běž hledat svůj svět, tak jako já odcházím hledat ten svůj.
My own…
(Beyoncé - Listen)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cecily Cecily | E-mail | Web | 21. září 2007 v 15:02 | Reagovat

Bože, ta povídka je úžasná. Nádherná. Strašně jsi mě dojala...

2 kajuš* kajuš* | 13. července 2008 v 21:28 | Reagovat

Nevím, jak to děláš... ale každá tvoje povídka mě zatím vzala za srdce! :) Je to krásný!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama